Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży- Bezpieczne Wakacje

„Bezpieczne Wakacje” to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 lipca. Od tego dnia, aż do 9 października 2020 r. można będzie nadsyłać prace w konkursie prac plastycznych dla dzieci i młodzieży, a także w konkursie na profilaktyczny spot filmowy.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tuż przed wakacjami rusza kolejna edycja konkursu „Bezpieczne Wakacje”. Jego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Dlatego tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia i prace w dwóch konkursach – prac plastycznych dla dzieci i młodzieży (od 6 do 15 lat), a także w konkursie na profilaktyczny spot filmowy

Konkurs prac plastycznych dla dzieci i młodzieży

Adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz placówek letniego wypoczynku. Prace konkursowe powinny poruszać tematykę:

• Bezpieczny pobyt w górach, nad morzem i w lesie,
  • Bezpieczna szkoła,
  • Bezpieczne miejsce zamieszkania,
  • Bezpieczny Internet,
  • Bezpieczna droga,
  • Zagrożenie używkami (papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze),
  • Przemoc rówieśnicza,
  • Subkultury młodzieżowe.

O tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć udział w konkursie dowiesz się z Regulaminu Konkursu. Formularz zgody przedstawiciela ustawowego dziecka dołączony jest do regulaminu.

Prace można przesyłać od 1 lipca do 9 października 2020 r. do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu uczestników konkursu Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej lub Powiatowej Policji z terenu województwa podkarpackiego.