Akcja Ekologiczna

We wrześniu, w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach, odbyła Akcja Ekologiczna związana z kampanią „Sprzątanie Świata – Polska 2020”. I choć tegoroczna akcja niewątpliwie bardzo różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, że nie mamy innego i to my musimy o niego zadbać! Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.
W tym dniu uczniowie klas I – VIII, w ramach godzin wychowawczych, uczestniczyli w różnorodnych działaniach, które miały na celu zachęcenie ich do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe, do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.
W programie tegorocznej akcji znalazł się również konkurs plastyczny „Mój ekologiczny dom”. Prace konkursowe miały przedstawiać dom, którego mieszkańcy podejmują działania przyjazne środowisku, np. segregują odpady, rezygnują
z plastikowych opakowań, oszczędzają energię i wodę, dbają o czyste powietrze, sadzą rośliny, wykorzystują alternatywne źródła energii, itp.
Młodsi uczniowie wykonali plakaty ekologicznych domów dowolnymi technikami plastycznymi, natomiast uczniowie klas 7 i 8 wykonali piękne makiety domów.
W dniu 19 października, laureaci konkursu ekologicznego, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.
Wyniki konkursu :
Klasy 4 – 6
I miejsce: Aleksandra Namysł, klasa 4a
II miejsce: Seweryn Bryliński, kl. 5a
III miejsce: Mikołaj Skocz, kl. 5a
Klasy 7 – 8
I miejsce: Julia Janik, klasa 7a
II miejsce: Patrycja Bachórz, kl. 7a
III miejsce: Dominika Hedrych, kl. 8a
Wyróżnieni: Amelia Gajda, kl. 7a i Wiktor Woliński, kl. 8b.

Oprac. p. Beata Opałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *