Spotkanie ze strażakami OSP w Kołaczycach

Dzięki uprzejmości Strażaków OSP w Kołaczycach w piątek 11.06.2021 r. klasy I „a” i I „b” z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Remizy Strażackiej. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w pokazie sprzętu strażackiego.  Wielką atrakcją okazał się wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Dzieci  mogły wsiąść do samochodu strażackiego, poznać niezbędne wyposażenie i strój strażacki, dowiedzieć się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Miały również możliwość lania wody wężem strażackim. Przez chwilę wszyscy poczuli się prawdziwymi strażakami. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali  pyszne cukierki.  Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach za zorganizowanie spotkania oraz  umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.

oprac. p. L. Jedziniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *