KONTENER Z POMOCĄ DLA DZIECI Z CABO VERDE

W dniach od 8 do 11 czerwca br. Samorząd Szkolny wraz z Ogniskiem Misyjnym przeprowadził zbiórkę materiałów szkolnych, plecaków, zabawek, odzieży, środków czystości, zasłon itp. Akcja szkolna jest odpowiedzią na inicjatywę RODZICÓW ADPOCYJNYCH z PODKARPACIA wspierających dzieci i młodzież z Cabo Verde, wśród których pracuje zaprzyjaźniona z Ogniskiem S. Jolanta Burdak. Ponadto, Ognisko Misyjne w ramach ADOPCJI SERCA pełni rolę Rodzica ADOPCYJNEGO dla BRUNY (nr. adopcyjny 492).

W tak krótkim czasie udało się zebrać, posegregować, spakować i opisać pudła/pudełka, których liczba wyniosła 33 do dyspozycji S. Jolanty i 2 paczki dla naszej podopiecznej Bruny.

Akcja szkolna zatoczyła szersze kręgi. Przyłączyła się do niej OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA Z NAWSIA KOŁACZYCKIEGO, która wyszła z inicjatywą dostarczenia paczek na miejsce pakowania KONTENERA, czyli do LUBATOWEJ oraz Firma Handlowo – Usługowo – Wytwórcza „ELMATUS”, która dla MISJI ofiarowała latarkę wraz z bateriami oraz zestaw: zszywacz ręczny, zszywki.

Powyższa inicjatywa pokazała uczniom, jak ważne i efektowane jest współdziałanie między sobą (W JEDNOŚCI SIŁA), jak ofiarna jest SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA, RODZICE i LUDZIE DOBREJ WOLI, wrażliwi na człowieka w potrzebie i niosący konkretną pomoc!!!

„NA KOŁACZYCE MOŻNA ZAWSZE LICZYĆ” – to staje się wizytówką naszych przedsięwzięć misyjnych.

WSZYSTKIM, którzy pomogli w realizacji tej inicjatywy – za wrażliwość, ofiarność, odpowiedzialność, poświęcony czas i SERCE – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i zachęcamy do ADOPCJI SERCA!!!

opracowała p. Edyta Rączka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *