Rajd „Powitanie lata”

Dnia 21 czerwca  uczniowie klas :6a , 6 b, 7a, 7b oraz uczennice z klasy 2 i 3 wyruszyli wraz z opiekunami na rajd „Powitanie lata”. O godz.7.40 autokarem udaliśmy się do Wapiennego– najmniejszej miejscowości uzdrowiskowej w Polsce leżącej w województwie małopolskim. Tam po odpowiednim przygotowaniu się na  spotkanie z komarami i kleszczami wyruszyliśmy na Ferdel, czyli szczyt , na którym znajduje się 20-metrowa drewniana  wieża widokowa. Dzięki temu, że w tym dniu było słonecznie, uczniowie mogli podziwiać przepiękne widoki roztaczające się w oddali oraz zobaczyć Tatry. Po złapaniu oddechu i odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą drogę. Wspólnie dotarliśmy do drewnianej wiaty turystycznej i tam podzieliliśmy się na dwie grupy- jedna udała się w kierunku Folusza , druga zaś na Kornuty.

 Droga , która prowadziła na Folusz, biegła przez las. Mogliśmy wsłuchać się w przepiękny śpiew ptaków oraz podziwiać  krasnoludzie drzewa. W tym upalnym dniu ta trasa dawała przyjemny chłód i ochłodę.

  W oczekiwaniu na drugą grupę przeszliśmy „Ścieżkę przyrodniczą- Folusz”, zapoznaliśmy się z rodzajami zwierząt i roślin tam występujących oraz rozpaliliśmy ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski. Po zaspokojeniu głodu mogliśmy wziąć udział w konkursie. Ksiądz Grzegorz Złotek oraz Pan Łukasz Kuczmarz zadawali pytania, które były związane z naszym rajdem i miejscami, w których byliśmy. Nagrody były atrakcyjne, chętnych do  ich zdobycia więcej. Potem  powróciliśmy autokarem do Kołaczyc.

 W drodze na Folusz i powrotnej informacje  o Magurskim Parku Narodowy w sposób barwny i ciekawy przekazał nam Pan Łukasz Kuczmarz – Przewodnik PTTK. Dziękujemy i mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się na szlaku.

opracowała p. Dorota Maciejowska- Buda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *