Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2021

W dniu 20 września 2021 roku (poniedziałek) odbędzie się w naszej szkole akcja „Sprzątanie Świata”

Harmonogram tego dnia:

KLASY 4 – 8

Zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego porządku:

1 lekcja: 8:00 – 8:45

2 lekcja: 8:50 – 9:35

3 lekcja: 9:40 – 10:25

10:30 – 11:45: porządkowanie obejścia szkoły i najbliższej okolicy wg poniższego przydziału:

Klasa IV a i VI a – porządkowanie terenu przy cmentarzu oraz ulic przyległych do szkoły

Opiekunowie: p. U. Hendzel, p. A. Burek, p. A. Madejczyk, p. A. Róg

Klasa V a, V b – porządkowanie terenu w pobliżu Gminnego Ośrodka Kultury Opiekunowie: p. Barbara Kopacz, p. R. Nowiński, p. B. Witalis, p. A. Nowak

Klasa VII a, VII b – porządkowanie drogi nad rzeką od Gminnego Ośrodka Kultury w kierunku Domu Ludowego na Nawsiu Kołaczyckim

Opiekunowie: p. D. Maciejowska-Buda, p. E. Rączka, p. M. Pawluś, p. W. Pawluś

Klasa VIII a, VIII b – porządkowanie drogi prowadzącej do stadionu „Ostoja” i ulic przyległych do Rynku

Opiekunowie: p. A.Sypień, p. A. Anyż-Wojdyła, p. B. Perchał, p. A Bukowska

12:00 – 13:00: ocena prac konkursowych i ogłoszenie wyników

Uczniowie, którzy nie korzystają z obiadów po zakończeniu akcji udają się do domu. Wszyscy uczniowie proszeni są o przyniesienie w tym dniu zgody od rodziców na udział w akcji „Sprzątanie Świata” oraz ochronnych rękawiczek.

Wychowawcy klas 4 – 8 proszeni są o: – przeprowadzenie, na godzinie wychowawczej poprzedzającej akcję, pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie prac porządkowych,

– zmobilizowanie uczniów do wykonania plakatu/transparentu z hasłem tegorocznej akcji „Myślę, więc nie śmiecę!”, z którym wyruszą w teren.

KLASY 1 – 3

Zajęcia lekcyjne będą odbywać się bez zmian.

Na dowolnej godzinie lekcyjnej wychowawcy proszeni są o przeprowadzenie z uczniami pogadanek, gier i zabaw o tematyce ekologicznej lub projekcję filmów i programów edukacyjnych mających na celu promocję działań bardziej przyjaznych środowisku.