AKCJA EKOLOGICZNA 2021

20 września 2021 roku, w Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach, odbyła się Akcja Ekologiczna związana z kampanią  „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Ostatni rok – czas pandemii COVID – 19, który wpłynął na nasze codzienne życie, nie pozostał też obojętny dla naszej planety. Miejsca, w których często szukaliśmy wytchnienia od tej trudnej rzeczywistości, były obciążone przez turystów, co dodatkowo wpłynęło na ilość śmieci w naturze. Dlatego hasło tegorocznej Akcji brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę”. W tym dniu nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, które miały na celu promocję działań bardziej przyjaznych środowisku. Były to zajęcia plastyczne, gry, zabawy i konkursy o tematyce ekologicznej oraz projekcja filmów i programów edukacyjnych. Starsi uczniowie, natomiast, wyruszyli w teren, aby, jak miliony Polaków w tym dniu, posprzątać NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ.  Pomimo pochmurnej pogody, z uśmiechem na twarzy i transparentami w rękach, porządkowali obejście szkoły i najbliższą okolicę. W programie tegorocznej Akcji znalazł się również szkolny konkurs „Ekologiczna eko – rymowanka”. Prace konkursowe miały formę rymowanki/wiersza o tematyce ekologicznej i były bardzo ciekawie ilustrowane. W dniu 24 września, laureaci  konkursu ekologicznego, otrzymali, z rąk Dyrektora Szkoły – mgr Adama Iwanickiego, pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. 

Mamy nadzieję, że 28 Akcja „Sprzątanie Świata” była WSPÓLNĄ LEKCJĄ POSZANOWANIA ŚRODOWISKA!  

Akcja Ekologiczna została zorganizowana przez p. Beatę Opałkę, p. Annę Sypień oraz  p. Małgorzatę Pawluś.

WYNIKI KONKURSU EKOLOGICZNEGO:
Klasy 4 – 6
I miejsce: Patrycja Iwanicka, kl. 5b
II miejsce: Anna Mordel, kl. 5b i Mikołaj Skocz, kl. 6a
III miejsce: Aleksandra Namysł, kl. 5a
Wyróżnienia: Paulina Merkwa, kl. 5a

Klasy 7 – 8
I miejsce: Julia Janik, kl. 8a i Anna Salwik, kl. 7b
II miejsce: Zuzanna Lisowska, kl. 8b, Laura Wrona, kl. 8a i Julia Matysik, kl. 7a
III miejsce: Julia Wnęk, kl. 8a
Wyróżnienia: Amelia Gajda, kl. 8a i Aleksandra Gorgosz, kl. 7a.

Oprac.  p. Beata OpałkaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *