Święto 307. Drużyny Harcerskiej „Wilki”

         Dnia 27 września bieżącego roku swoje wielkie święto miała 307 Kołaczycka Grunwaldzka Drużyna Harcerska ,,Wilki” im. Andrzeja Małkowskiego, bowiem tego dnia otrzymała swój sztandar. Uroczystości rozpoczęły się na płycie rynku w Kołaczycach, gdzie dowódca uroczystości – druhna pionierka Monika Sypień złożyła meldunek Komendantce Hufca ZHP Jasło phm. Iwonie Dziedzic o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu. Następnie dowódca uroczystości wraz z Komendantką dokonały przeglądu pododdziałów. Kolejnym punktem uroczystości było wciągnięcie na maszt flagi państwowej i odśpiewanie hymnu ZHP.  Po hymnie pododdziały na czele z dowódca oraz zaproszeni goście udali się na Mszę Świętą do kołaczyckiego kościoła, podczas której nastąpiło uroczyste poświęcenie sztandaru 307 KGDH Wilki. Mszę Świętą uświetniła swoim śpiewem kołaczycka schola. Po uroczystej mszy drużynowy 307 KGDH Wilki – phm. Robert Nowiński powitał zaproszonych gości. Następnie dowódca warty druh ćwik Jakub Przewoźnik odprawił uroczysta wartę, którą wystawili tutejsi harcerze. Delegacja harcerek złożyła znicz z ogniem pamięci pod pomnikiem upamiętniającym rodaków poległych za Ojczyznę. Po złożeniu ognia pamięci phm. Robert Nowiński odczytał zarys historyczny Wilków, po czym nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – przekazanie sztandaru. Fundatorzy – Pan Andrzej Maziarz wraz z Panem Piotrem Nowińskim przekazali sztandar na ręce Komendanta Chorągwi Podkarpackiej – hm. Mariuszowi Bezdzietnemu oraz Komendantce Jasielskiego Hufca – phm. Iwonie Dziedzic. Komendanci zaś sztandar przekazali drużynowemu, który podniósł sztandar i zaprezentował go harcerzom pochylając w prawo, a potem w lewo. Następnie poczet sztandarowy przejmuje  sztandar i prezentuje. 307 Kołaczycka Grunwaldzka Drużyna Harcerska Wilki oraz jej drużynowy otrzymali medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”, który wręczyła Wicewojewoda Podkarpacki Pani Jolanta Sawicka. Kolejnym punktem uroczystości były przemówienia zaproszonych gości, po których udaliśmy się do sali bankietowej na część artystyczną. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *