Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

11. edycja akcji  w naszej szkole odbyła się 1 października 2021. Akcja odbywała się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Na pierwszych lekcjach w klasach 4-8 odbyła się krótka kartkówka z tabliczki mnożenia w celu wyłonienia Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz porównania wśród klas znajomości tabliczki mnożenia.

Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin i tym samym uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Akcja z pewnością przyczyniła się do powtórzenia tabliczki w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób. W przyszłym roku z pewnością również włączymy się do obchodów WMTDay.

Koordynatorem akcji były p. Anna Bukowska i p. Barbara Kopacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *