MAKULATURA na MISJE!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołaczycach włączyli się do gminnej zbiórki makulatury na rzecz budowy studni w Afryce. Akcja została zorganizowana przez szkolne Koło Caritas działające w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieździedzy i była odpowiedzią na apel grupy charytatywnej działającej przy Sanktuarium Grobu Pańskiego w Przeworsku. Polegała na zbiórce makulatury do specjalnego zielonego kontenera, następnie zebrany materiał został sprzedany. Uzyskane w ten sposób fundusze Organizator przekaże misjonarzom w SUDANIE poprzez Polską Fundację POMOC W AFRYCE.

Niezawodni, jak zawsze, okazali się uczniowie naszej szkoły i ich Rodzice zwłaszcza, że czas zbiórki makulatury był krótki tj. niespełna miesiąc.

Pragniemy podziękować uczniom klasy 1, którzy okres „próbny” przed PASOWANIEM zaliczyli na „6” jako najliczniej odpowiadająca na apel klasa. Dziękujemy Kindze i Kamilowi Kordek oraz Nikoli i Julii Maziarz za najbardziej okazałe wagowo zbiory starych katalogów. Wyrazy wdzięczności kierujemy do  każdego, kto robiąc porządki w swoim otoczeniu pomógł zebrać zbędna makulaturę, by dorzucić przysłowiowy „grosik” do budowy studni.

Szczególne podziękowania kierujemy do ekipy segregującej, pakującej oraz przygotowującej do przewozu: Amelii Gajdy, Julii Wnęk, Magdaleny Lenart, Patrycji Iwanickiej, Emilii Banach, Zofii Żygłowicz, Amelki Żygłowicz, Lenki Krajewskiej, Zosi Kozik, Igi Jurkowskiej oraz klasy 7a.

DYREKCJI dziękujemy za  umożliwienie zorganizowania na terenie naszej szkoły zbiórki makulatury i wszelką pomoc związaną z jej przekazem do Organizatorów a pracownikom Urzędu Gminy w Kołaczycach za przewóz z Kołaczyc do Bieździedzy i przeniesienie makulatury do kontenera.

Odpowiedzialnymi  za zorganizowanie zbiorki w naszej szkole byli opiekunowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego oraz opiekun Ogniska Misyjnego.

                                                       Opiekunowie SU oraz OM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *