Turniej Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”

Aleksandra Namysł i Paulina Merkwa kl. Va

W dniu 12 października w Jasielskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe Turnieju Sztuki Żywego Słowa „Poszukiwania”. W turnieju, który  ma na celu promowanie współczesnej literatury polskiej i światowej, rozbudzanie zainteresowań literaturą wykraczającą poza kanon lektur szkolnych i upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, wzięło udział  11 uczniów.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice przygotowane przez panią Urszulę Hendzel: Paulina Merkwa  i Aleksandra Namysł. Dziewczyny recytowały odpowiednio wiersz Joanny Kulmowej  „ Pies i ogon czyli rzecz o psychoanalizie” i  Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”  oraz fragmenty książek Doroty Terakowskiej „Poczwarka”, i „Córka Czarownic”.

Uczestników turnieju  oceniało jury w składzie: Agata Koba, filolog klasyczny, dziennikarz i rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle oraz Małgorzata Piotrowska, zastępca dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury, instruktor teatralny.   Obydwie uczennice prezentowały bardzo wysoki poziom, ale wyróżnienie w konkursie zdobyła tylko Aleksandra Namysł.

opracowała p. Urszula Hendzel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *