WARSZTATY PSZCZELARSKIE – „ FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ”

Dnia 22 X 2021r. naszą szkołę odwiedził  mistrz pszczelarstwa p. Aleksander Rębacz z Pasieki Boża Iskierka w Męcinie Małej. Przeprowadził on dla uczniów klas I-III ciekawe warsztaty pt ,,Fascynujący świat pszczół”.

Pan Aleksander na temat pszczół i pszczelarstwa wie wszystko. Postanowił się tą wiedzą z nami podzielić. Opowiedział nam o życiu pszczół i ich znaczeniu dla przyrody i człowieka.  Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w ulu oraz jaka panuje w nim hierarchia.  Przedstawił zdrowotne właściwości miodu i zapoznał dzieci z budową ula. Uczniowie mieli możliwość po raz pierwszy w życiu spróbować jak smakuje pyłek kwiatowy oraz skosztować pysznego miodu.

Na zakończenie mistrz podarował każdemu plaster wosku, z którego dzieci utworzyły świece. Ponadto przygotował dla wszystkich uczestników drobne upominki w postaci książeczki pt: „Fascynujący świat pszczół”, drewnianego nożyka do smarowania miodu oraz wręczył certyfikat „Przyjaciel pszczół”.

Jeszcze raz dziękujemy panu Aleksandrowi za przygotowanie wspaniałych warsztatów oraz  upominki , które sprawiły dzieciom wiele radości.

Opracowała: Agnieszka Wiejowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *