Sprawozdanie z pasowania pierwszoklasisty.

21 uczniów klasy pierwszej pod opieką wychowawczyni Bogusławy Słowik przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się na pamięć tekstów wierszy i piosenek, ćwicząc je wytrwale podczas prób. 19 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści , dekoracje na sali gimnastycznej po to , aby ślubowanie uczniów klasy pierwszej wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor powitał gorąco zaproszonych gości, rodziców, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której „oddał głos”. Dzieci klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności. Znajomość przepisów ruchu drogowego, zaśpiewane piosenki i wyrecytowane wiersze, były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze przed biało- czerwoną flagą, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i naukę sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Adam Iwanicki dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a pani dyrektor Alicja Namysł rozdała dzieciom prezenty przygotowane przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

oprac. p. B Słowik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *