„Tydzień zdrowia”

W dniach 15 – 19.11.2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowia. Celem akcji była popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz uświadomienie uczniom konieczności racjonalnego odżywiania się, kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych. W ramach realizowanej akcji, uczniowie klas I-III  chętnie realizowali zaplanowane zadania.
W poniedziałek uczniowie klasy II „a” przygotowali dla pozostałych klas początkowych, piękne przedstawienie  pt. „Jarzynowa awantura”. Uczniowie weszli w role różnych warzyw, dyskutując, które z nich jest zdrowsze i ma więcej witamin.  Zaprezentowana inscenizacja wprowadziła do tematyki tygodnia i propagowała zdrowy stylu życia. Wtorek upłynął pod hasłem „Słów kilka o zdrowym odżywianiu”- uczniowie klasy I „a” mówili,  jak należy dbać o zdrowie, wykonując krzyżówkę tematyczną oraz kolorując plakat „Dbaj  o zdrowie”. Uczniowie klas drugich i trzecich przyrządzili „,Zdrowe kanapki” z samodzielnie wybranych pełnowartościowych produktów spożywczych. W środę rozmawialiśmy  o „Piramidzie zdrowia”. Poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Uczniowie samodzielnie stworzyli wielką piramidę żywienia. Czwartek był dniem, w którym uczniowie wykazali
się ogromną kreatywnością, wykonując „Owocowo – warzywne stworki”. To zadanie
nie należało do łatwych, jednak wszyscy z wielkim zaangażowaniem podjęli to wyzwanie. Efektem ich pracy, były piękne stworki, które zachwycały swoją oryginalnością. W piątek odbyło się podsumowanie akcji i wszystkich działań związanych z  „Tygodniem zdrowia”.
W tym dniu uczniowie założyli „Zdrowe przebranie”, w którym wszystkie elementy
ich stroju, były w kolorze ulubionych owoców lub warzyw. Klasa I „a” zaprezentowała wiersz pt. „Jedz zdrowo”, natomiast klasa III „a” zaprosiła wszystkich na ciekawe przedstawienie pt. „Witaminki”. Wszyscy z uwagą, oglądali promującą zdrowe odżywianie inscenizację. Wiedza i umiejętności uczniów zdobyte, w czasie akcji przyniosą oczekiwane efekty, gdyż wszyscy wiemy,  że zdrowie jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka.

oprac. p. Agnieszka Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *