Wyjazd do Filharmonii Podkarpackie – Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Stanisława Lema

30 listopada 2021 r. uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w koncercie z okazji 100 lecia urodzin Stanisława Lema, który odbył się w Filharmonii Podkarpackiej. Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z muzyką w filharmonii. Mieliśmy możliwość wysłuchania utworów współczesnych M. Lazara oraz M. Hałonia, gdzie solowa partia przeznaczona była na instrumenty perkusyjne. W drugiej części koncertu zabrzmiał hit   muzyki klasycznej – V Symfonia c – moll op. 67 L. van Beethovena. Orkiestrą symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej dyrygowała młoda i utalentowana Anna Sułkowska – Migoń.  Po zakończeniu widowiska publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.  Spotkanie z żywa muzyka, gdzie na scenie było ponad pięćdziesięciu muzyków było ekscytującym doznaniem. Kierownikiem wycieczki był p. Marcin Krupa, a opiekunami p. Beata Opałka oraz p. Anna Bukowska.

                                                                                                                                  Oprac. p. Marcin Krupa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *