Warsztaty Edukacyjne 2021

W październiku nasza szkoła wzięła udział w  Warsztatach Edukacyjnych 2021, których koordynatorem był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
 
a organizatorem wykonawczym Centrum Edukacji smartLAB. Aby wziąć udział
 w warsztatach i otrzymać pomoce do wykonywania doświadczeń w ramach  projekt należało wziąć udział  konkursie. Konkurs dotyczył wiedzy z obszaru nauk ścisłych dla zakresu podstawy programowej obowiązującej młodzież szkolną w wieku 13 – 15 lat. Tematyka konkursu nawiązywała do:

  1. wiedzy i umiejętności z obszaru chemii, fizyki,
  • zastosowania paliw gazowych i innych węglowodorów,
  • wpływu paliw gazowych i węglowodorów na środowisko naturalne,
  • działalności Organizatora w tym strategicznych inwestycji spółki, roli tłoczni, jaką pełnią w systemie przesyłu gazu,
  • bezpiecznej eksploatacji gazowej sieci przesyłowej.

W drodze konkursu zostało wyłonione 105 szkół, w tym nasza szkoła. W warsztatach wzięło udział 30 uczniów kl. VIII. Do przeprowadzenia warsztatów otrzymaliśmy niezbędne pomoce: zestaw do budowy modeli molekularnych w walizce, link do 5 filmów o długości maksymalnie 8 minut przedstawiających przebieg doświadczeń obejmujących zagadnienia zgodne z zakresem podstawy programowej nauczania chemii i fizyki w Szkole Podstawowej oraz profilem działalności GAZ-SYSTEM S.A.,  zeszyty ćwiczeń (karty pracy ucznia),  materiały reklamowe, w skład których wchodzą notesy i słuchawki bezprzewodowe dla zwycięzców quizu (3 sztuki), który odbył się na zakończenie warsztatów. Zwycięzcami konkursu zostali: Zuzanna Lisowska – wykonawczyni plakatu, Maksymilian Lisowski, Julia Janik.

oprac. p. Anna Sypień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *