NOC BIOLOGÓW NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

W dniu 14 stycznia 2022 r. chętni uczniowie klas 7-ych i 8-ych uczestniczyli w VI edycji NOCY BIOLOGÓW zorganizowanej przez pracowników i studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydarzenie to było wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami – zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest BIOLOGIA. Tegoroczna NOC BIOLOGÓW została zainaugurowana wykładem Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestra Czopka pt. „Biolog przyjacielem archeologa”. Oprócz wykładów odbyło się wiele ciekawych zajęć. Uczestnicy tegorocznej Nocy Biologów mogli obejrzeć pokaz kolorowych eksperymentów z pogranicza biologii i chemii, poznać różnorodny i fascynujący świat makro i mikro, dowiedzieć się jak smakuje komórka oraz doświadczyć zabaw z suchym lodem.  Mogli także samodzielnie wykonać preparat mikroskopowy i podziwiać wystawę paleobiologiczną. Nasi młodzi pasjonaci biologii wzięli też udział w kilku ciekawych warsztatach, podczas których poznali kolorowy świat bakterii, strategie życiowe roślin i dowiedzieli się, że nie każdy cukier jest słodki. Oferta zajęć była tak bogata, że na pewno każdy znalazł tu coś dla siebie. Pomimo, że zajęcia odbywały się w ścisłym reżimie sanitarnym i w późnych godzinach wieczornych, wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z pewnością bogatsi  o nową, niezwykłą wiedzę biologiczną.

Uczniowie, którzy nie zdecydowali się na wyjazd do Rzeszowa i bezpośredni udział w zajęciach, mogli zdalnie uczestniczyć w tym fascynującym wydarzeniu i dobrze bawić się w ramach Nocy Biologów. Wszystkie linki do wykładów, quizów i pokazów on-line zostały udostępnione na stronie internetowej Nocy Biologów i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wycieczka została dofinansowana przez Radę Rodziców działającą przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach. Dziękujemy!

 Oprac. p. Beata Opałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *