Konkurs biblioteczny

    

Dnia 4 marca 2022r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki „Mój ulubiony bohater literacki”, którego celem  była popularyzacja literatury dziecięcej, zachęcanie do słuchania i czytania, rozwijanie wyobraźni,  zdolności plastycznych oraz literackich. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: uczniowie klas 1-3  mieli za zadanie wykonać pracę przedstawiającą literacką postać z książki, natomiast klasy starsze 4- 8 własnoręcznie napisać list do ulubionego bohatera literackiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie swoje prace plastyczne wykonali za pomocą różnych technik i środków artystycznych. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę samodzielność,  zgodność pracy z podaną tematyką, jakość wykonania i wrażenie estetyczne oraz oryginalność i pomysłowość w przedstawieniu tematu.

Laureatami konkursu plastycznego zostali wszyscy biorący w nim udział, natomiast w drugiej kategorii literackiej przyznano I miejsce oraz ex aequo II miejsce zajęło dwóch uczestników.

Wszyscy biorący udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

oprac. p. Dorota Maciejowska- Buda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *