ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU

Tydzień mózgu

 „Ludzki mózg to cudowny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”. Tyle dobra generuje niespełna 2% masy ciała człowieka. Z wielu powodów warto było przyjrzeć się bliżej tym fascynującym komórkom i dlatego w dniach od 14 do 18 marca 2022 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do obchodów Światowego Tygodnia Mózgu, który powstał w 1996 roku w USA,
a w Polsce obchodzony jest od 1999 roku.  Na lekcjach biologii uczniowie poznawali budowę, funkcjonowanie i sekrety mózgu, dowiedzieli się jak należy o mózg dbać, by służył nam jak najdłużej w dobrej kondycji. Na lekcjach z wychowawcami rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki oraz zadania matematyczne i logiczne sprzyjające pracy mózgu. Na lekcjach informatyki uczniowie klas 7-ych wykonali ciekawe prezentacje pt. „Wpływ gier komputerowych na mózg nastolatka”. Uczniowie klas 5-ych, na lekcjach techniki, przygotowali zdrowe sałatki, które były kompozycją odpowiednio dobranych składników wspomagających i odżywiających mózg oraz pyszne owocowo-warzywne  smoothie. W ostatnim dniu obchodów uczniowie klasy 8a przygotowali, dla całej społeczności szkolnej, zdrowe dla mózgu przekąski i napoje, które przyczyniają się do lepszej pracy mózgu. Wśród propozycji znalazły się suszone owoce, owsiane ciasteczka, orzechy, świeżo wyciskane soki oraz koktajle owocowe i warzywne. Podsumowaniem akcji był „Bieg dla mózgu”, w którym wzięli udział chętni uczniowie i nauczycieli naszej szkoły.

Opracowała p. Beata Opałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *