Wycieczka do Remizy OSP w Kołaczycach

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują
By do ognia się nie zbliżać – wszystkich ludzi informują.
Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy
Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć. 
 

Wielu uczniów marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 22 marca 2022 roku dzieci z klasy II A i II B z wychowawczyniami wybrały się na wycieczką do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach.
 

Celem wycieczki  było:

  • zapoznanie z pracą strażaka, krótka historia OSP w Kołaczycach
  • wzbogacenie wiedzy uczniów na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w szkole
  • uświadomienie przyczyn powstawania pożarów,
  • istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia,
  • przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa

Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Woźniakowi – naszemu nauczycielowi a zarazem Prezesowi OSP w Kołaczycach za wspaniałą prelekcję na temat pracy strażaków i ponad 110-letniej historii OSP w Kołaczycach. Dzieci już wcześniej wielokrotnie odwiedzały Remizę, dlatego tym razem otrzymały większą dawkę wiadomości na temat umundurowania  strażaków, historii Remizy i akcji ratujących życie ludzi i zwierząt.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali  opowieści Pana Jerzego Woźniaka o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.  Dużo radości sprawiło dzieciom oglądanie historycznych hełmów i  odzieży ochronnej używanej  w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Oczywiście na koniec jeszcze obejrzały wozy strażackie i sprzęt gaśniczy.

Z wycieczki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień. Życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

oprac. p. L. Jedziniak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *