Szkolny konkurs ortograficzny dla klas I – III

W kwietniu do konkursu przystąpili uczniowie z każdej klasy danej grupy wiekowej. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ortograficznego dostosowanego stopniem trudności do umiejętności dzieci  każdej grupy  wiekowej. Nad  prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: B.Słowik, W.Nowak, L.Jedziniak, A.Wiejowska, A.Płazińska. Komisja konkursowa dokonała szczegółowego sprawdzenia prac, a następnie wyłoniła zwycięzców konkursu.

W kategorii klas I najlepiej dyktando napisali uczniowie:

I  miejsce – Luliński Tomasz I a

II  miejsce – Krajewska Paulina I a

III miejsce – Gelata Liliana I a

W kategorii klas II a i II b.

I miejsce – Szymański  Nolan kl. II a, Kwasecka Liliana kl. II b

II miejsce – Wnęk Patrycja kl. II a

III miejsce – Więcek Mikołaj kl. II a, Kozik Zofia kl. II b

W kategorii klas III a i III b.

I miejsce – Gajda Jakub kl. III b

II miejsce – Bara Jakub kl. III a , Czech Gabriela kl. III a

III miejsce – Aleksandra Piotrowska kl. III b, Jakub Namysł kl. III b, Karol Cyran kl. III b.

Na wyróżnienia zasłużyli:

Jurkowska Iga kl. I a, Gabriela Lechwar  kl. II a, Nathan Luliński kl. II b, Weronkia Szlachta kl. II b, Julia Podgórska kl. III a, Oliwia Wójtowicz kl. III a.

25 kwietnia 2022r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek, a pozostali uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Rozdanie nagród uatrakcyjnił występ uczniów z klasy II a. Zaprezentowali oni swoje niezwykłe umiejętności recytatorskie w inscenizacjach wierszy Jana Brzechwy.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Oprac. p. Wanda Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *