Święto Flagi

2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Celem upamiętnienia tego święta wykonana została dekoracja i transparent oraz wykonane przez klasę IIIa, piękne  biało- czerwone tulipany.

29 kwietnia uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami uczcili to ważne dla Polaków święto. W tym dniu ubrani w strój galowy, wyruszyli z flagami w dłoniach na Rynek w Kołaczycach, gdzie nastąpiło uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz recytacja wiersza „Kto Ty jesteś?- Polak mały”. Uczniom z naszej szkoły towarzyszyły w  tym wydarzeniu dzieci oraz nauczyciele z Publicznego Przedszkola w Kołaczycach. Następnie uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami miasta.

Oprac. p. Agnieszka Nowak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *