Akademia 3 Maja

6 maja 2022 r. w szkole odbyła się akademia upamiętniająca  231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Później wszyscy uczestnicy  mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klas IV, V a i VIII b pozwalały przenieść się w przeszłość i dostarczyły wielu wzruszeń.

Część artystyczną prowadzili Agnieszka Miętus i Tomasz Krajewski. Wiersze recytowali: Maksymilian Wiączyk, Miłosz Kosiba, Kacper Lisowski, Damian Iwanicki, Konrad Jaworski, Zuzanna Lisowska, Antoni Żygłowicz, Aleksandra Szczepanik, Aleksandra Namysł, Paulina Merkwa, Adrianna Buda, Aleksandra i Anna Nowińskie. Nastrojowe i pełne optymizmu piosenki zaśpiewali Marlena Szot oraz Oskar Nocek. Zaprezentował się także szkolny chór Fraza, którym dyrygował p. Marcin Krupa.

Na zakończenie wystąpiła grupa  mażoretek. „Migotki” zaprezentowały dwa choreograficzne układy taneczno-marszowe.

Uroczystość  przygotowali p. Urszula Hendzel, p. Małgorzata Skicka, p. Robert Nowiński i p. Jerzy Woźniak.

Po występach artystycznych pan dyrektor Adam Iwanicki podziękował uczniom                                        i nauczycielom, a widzowie nagrodzili artystów  gromkimi brawami.

Oprac. p. Urszula Hendzel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *