FINAŁ WOJEWÓDZKI XXII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

W dniu 26 maja 2022r. w Stalowej Woli na Podkarpackim Centrum Piłkarskim odbył się finał wojewódzki największego w Polsce turnieju piłki nożnej dla dzieci ze szkół podstawowych „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Głównym celem turnieju jest popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 drużyn z całego Podkarpacia. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły chłopców – w kategorii wiekowej U-10 oraz w kategorii wiekowej U-12.  Ich zmagania zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Podczas rozgrywek na szczeblu wojewódzkim obie nasze drużyny dzielnie walczyły o awans ze swoich grup do fazy pucharowej turnieju. Lepiej zaprezentował się zespół chłopców U-10, który pokonał swoich rówieśników w meczach grupowych i zasłużenie awansował do ćwierćfinału w którym musiał uznać wyższość drużyny z Mielca. Drużynie chłopców U-12, niestety, nie udało się wyjść z bardzo trudnej grupy, pomimo woli walki i dużej determinacji. Drużyna  U- 12 rywalizowała z takimi zespołami jak: Stal Rzeszów, SP Nr 9 Dębica i Stal Mielec. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, ponieważ ogromnym sukcesem był, niewątpliwie, już sam udział w finale wojewódzkim turnieju.

SKŁAD ZESPOŁU U10 – Cyran Karol, Woźnica Oliwier, Woźnica Jakub, Trzeciak Kacper, Trzeciak Oscar, Podgórski Szymon, Gajda Jakub, Mika Patryk, Wnęk Antoni, Luliński Nathan,

SKŁAD ZESPOŁU U12 – Cyran Sebastian, Czech Jakub, Mamroł Jakub, Hendzel Jakub, Maciejowski Jakub, Mindur Filip, Kopeć Mateusz, Żygłowicz Antoni, Wojdyła Karol, Czech Aleksander,

Organizatorem wyjazdu był p. Piotr Cieniek, opiekunem p. Beata Opałka.