FINAŁ WOJEWÓDZKI XXII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

W dniu 26 maja 2022r. w Stalowej Woli na Podkarpackim Centrum Piłkarskim odbył się finał wojewódzki największego w Polsce turnieju piłki nożnej dla dzieci ze szkół podstawowych „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Głównym celem turnieju jest popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. W rywalizacji wzięło udział ponad 90 drużyn z całego Podkarpacia. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły chłopców – w kategorii wiekowej U-10 oraz w kategorii wiekowej U-12.  Ich zmagania zaczęły się od eliminacji na poziomie gminnym i powiatowym. Podczas rozgrywek na szczeblu wojewódzkim obie nasze drużyny dzielnie walczyły o awans ze swoich grup do fazy pucharowej turnieju. Lepiej zaprezentował się zespół chłopców U-10, który pokonał swoich rówieśników w meczach grupowych i zasłużenie awansował do ćwierćfinału w którym musiał uznać wyższość drużyny z Mielca. Drużynie chłopców U-12, niestety, nie udało się wyjść z bardzo trudnej grupy, pomimo woli walki i dużej determinacji. Drużyna  U- 12 rywalizowała z takimi zespołami jak: Stal Rzeszów, SP Nr 9 Dębica i Stal Mielec. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, ponieważ ogromnym sukcesem był, niewątpliwie, już sam udział w finale wojewódzkim turnieju.

SKŁAD ZESPOŁU U10 – Cyran Karol, Woźnica Oliwier, Woźnica Jakub, Trzeciak Kacper, Trzeciak Oscar, Podgórski Szymon, Gajda Jakub, Mika Patryk, Wnęk Antoni, Luliński Nathan,

SKŁAD ZESPOŁU U12 – Cyran Sebastian, Czech Jakub, Mamroł Jakub, Hendzel Jakub, Maciejowski Jakub, Mindur Filip, Kopeć Mateusz, Żygłowicz Antoni, Wojdyła Karol, Czech Aleksander,

Organizatorem wyjazdu był p. Piotr Cieniek, opiekunem p. Beata Opałka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *