Wiosenne Spotkanie Szkolnych Kół Caritas w Jaśle

Po prawie dwu i półrocznej przerwie spowodowanej pandemią w dniu 8 czerwca 2022 przy kościele farnym w Jaśle odbyło się wiosenne spotkanie Szkolnych Kół „Caritas” dla części południowej Diecezji Rzeszowskiej.
Spotkanie rozpoczęło się odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” w intencji wszystkich wolonatariuszy i darczyńców. Zebraną licznie młodzież wraz z opiekunami powitał Dyrektor „Caritas” – ks. Piotr Potyrała. Następnie nowomianowany Dyrektor SK „Caritas” ks. Karol Hadam przybliżył życiorys Jacka Krawczyka – młodego chłopaka z Palikówki koło Rzeszowa, który chociaż przeżył jedynie 25-lat na tym świecie, odznaczył się wielkim sercem dla potrzebujących w trudnych czasach drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Jego proces proces beatyfikacyjny w ostatnim czasie został rozpoczęty na etapie diecezjalnym. Nawiązał też do zainicjowanego po raz pierwszy w Polsec „Dnia Dobra” obchodzonego w Niedzielę Miłosierdzia.
Nastęnie Dyrektor „Caritas” omówił działalność „Caritas” w Diecezji Rzeszowskeij w minionym czasie, ubogacając wystąpienie licznymi fotografiami ilustrującymi działania zarówno Szkolnych Kół, jak i Parafialnych Zespołów „Caritas”. Następnie ks. Hadam przedstawił propozycje działań i zapowiedział utworzenie grupy na facebooku skupiajacej przedstawicieli SK „Caritas” oraz dokumentującego działania poszczególnych kół. Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.
Nasze Szkolne Koło „Caritas” reprezentowali: Amelia Gajda (8A), Julia Janik (8A), Magdalena Lenart (8A) , Weronika Czuba (8A) oraz ks. Grzegorz Siciak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *