Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Bierówce

Bierówka

W dniu 14 czerwca 2022 r. dla uczniów klasy 5a, 5b, 6a oraz chętnych uczniów klasy 7b zorganizowana została wycieczka do CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ w Bierówce. W tym wyjątkowym miejscu odbyła się „ZIELONA LEKCJA”, którą poprowadził pan leśniczy Marek Ramut na przyrodniczej ścieżce edukacyjnej.  Ciekawie prowadzone zajęcia były wspaniałą okazją do lepszego poznania ekosystemu leśnego oraz zdobycia cennej wiedzy na temat pracy leśnika i zagrożeniach dla lasów jakie niesie ze sobą człowiek i sama natura. Podczas wędrówki uczniowie rozpoznawali pospolite drzewa, krzewy i rośliny zielne oraz liczne gatunki mszaków i paprotników.  Ich duże zainteresowanie wzbudziły też  interaktywne tablice edukacyjne znajdujące się na trasie ścieżki dydaktycznej. Ta ekscytująca wyprawa zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i zabawami integracyjnymi. Bezpośredni kontakt z przyrodą sprawił, że dzień ten był, niewątpliwie, pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

Kierownikiem wycieczki była p. Beata Opałka, a opiekunami p. Agnieszka Nowak i p. Anna Madejczyk.

oprac. p. Beata Opałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *