Okulary na MISJE

PODAROWALIŚMY OKULARY

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat jednej osoby”.

Ognisko Misyjne przy współudziale Samorządu Uczniowskiego przyjęło zaproszenie Fundacji Pomoc z Polski i tak oto czerwiec upłynął nam pod znakiem zbiórki okularów dla mieszkańców Afryki i Papui Nowej Gwinei. Cała akcja zakończyła się wraz z rokiem szkolnym i w jej wyniku udało nam się zebrać ponad 90 okularów. Niestety po przeglądzie i oczyszczeniu zakwalifikowało się 83 sztuki. Do naszej zbiórki przyłączyły się dwie szkoły: LO Kołaczyce (6 sztuk) i SP z Nawsia Brzosteckiego (16 sztuk + opakowanie chusteczek do czyszczenia szkieł).

Wśród zebranych okularów przeważająca liczba to okulary używane o wartościach plusowych i minusowych, w większości dla dorosłych, ale i dla dzieci też coś się znajdzie.

Paczka z okularami 4 lipca przesłana została do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie i za pośrednictwem FUNDACJI POMOC Z POLSKI trafi do tych, którzy ucieszą się z naszego daru.

Dziękujemy:

– CZADowemu Ekonomowi z za kolejne wyzwanie, które postawił naszej społeczności,

– Dyrekcji PSP Kołaczyce za wyrażenie zgody i udostępnienie dla ogółu miejsca zbiórki,

– LO Kołaczyce i SP Nawsie Brzosteckie za dary, które zwiększyły ilościowo naszą przesyłkę,

– wszystkim, którzy podarowali okulary – wśród zebranych były również okulary nowe!

– Zofii Kozik oraz Kamili Myśliwiec za największą liczbę uzbieranych okularów w PSP Kołaczyce.

Opiekunowie
OM i SU przy PSP w Kołaczycach