KORENSPONDENCJA M.IN. Z CABO VERDE!

Ognisko Misyjne już od kilku lat ADOPCJĄ SERCA obejmuje dziewczynkę z Wysp Zielonego Przylądka – Brunę (numer adopcyjny 492). Dzięki uprzejmości Siostry Jolanty Burdak, nawet w okresie pandemii, uzyskiwaliśmy aktualne informacje przekazywane pocztą elektroniczną (wiadomości, zdjęcia, podziękowania, czat video).

1 lipca, za sprawą Sekretariatu Adopcji Serca, dotarła do nas pocztą tradycyjną korespondencja (z ostatnich dwóch lat) zawierająca m.in. rysunki oraz aktualne zdjęcia naszej podopiecznej (jedno ze zdjęć potwierdza, że paczki z ubiegłorocznej akcji KONTENER z pomocą dla dzieci z CABO VERDE dotarły do adresatki).

Niżej do wiadomości ogółu przekazujemy część listu dotyczącą wiadomości z Wysp Zielonego Przylądka – cały do wglądu na GRUPACH KONTYNENTALNYCH:

„Kochani, bardzo szybko minął kolejny rok naszego wspólnego zaangażowania w projekt Adopcji Serca. Dzieci na Cabo Verde dokładały wszelkich starań, aby z dobrymi wynikami ukończyć rok szkolny, a Wy troszczyliście się o to, aby mogły się spokojnie uczyć i towarzyszyliście im duchowo. W tym ostatnim czasie wiele się wydarzyło. Były chwile trudne, ale więcej było chwil pięknych, radosnych, pełnych szczęścia i wdzięczności. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa Wasze dobre i wrażliwe serca nie zawiodły, czuliśmy Waszą gorącą modlitwę, bliskość i wsparcie.

Dzisiejsza sytuacja wielu rodzin na Cabo Verde nie jest łatwa. Podwyżka cen spowodowała, że najuboższych nie stać na zakup niektórych produktów żywnościowych takich jak na przykład ryż, który jest u nas podstawą codziennego wyżywienia.

Dzięki Waszej dobroci, dzieciom w 2021 roku nie zabrakło materiałów szkolnych ani żywności. Pragnę w ich imieniu przesłać Wam szczere wyrazy wdzięczności. Za naszym słowem WDZIĘCZNOŚĆ kryje się Wasza miłość, dobroć, obecność, otwartość… To, że byliście z nami w tym trudnym czasie, jest dla nas wielką radością i dodaje nam wszystkim siły oraz zachęca do ciągłego wysiłku i pracy.

U nas na Wyspach, kiedy ludzie się żegnają mówią: „Zostańcie z Bogiem!” Tego z serca życzymy Wam wszystkim – trwajcie w Bożej obecności i niech Bóg będzie zawsze z Wami” (S. Jolanta Burdak).

W pozostałej części korespondencji znalazły się wytyczne dotyczące finansowej strony projektu oraz wskazówki co do ponownej organizacji KONTENERA z pomocą dla Cabo Verde (w tym roku ze względu na szeroko zakrojoną pomoc UKRAINIE organizujemy paczkę tylko dla naszego adopcyjnego dziecka) oraz przypomnienie, że od roku Facebook jest miejscem gdzie po dołączeniu do grona znajomych w grupach „Adopcja Serca Siostry Klawerianki”, „Rodzice Adopcyjni – Cabo Verde” można na bieżąco otrzymywać wiadomości z Wysp Zielonego Przylądka.

Edyta Rączka (Opiekunka OM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *