Wyjazd do kina na film ,,Orlęta Grodno ’39”

13 września 2022 roku uczniowie klas 6a,6b oraz 7a wraz z opiekunami – panem Robertem Nowińskim, panią Anną Madejczyk i panią Anetą Burek wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Krośnie na film pod tytułem ,,Orlęta Grodno ’39”. Opowiada on o rozpoczęciu wojny z sowietami. Wydarzenia obserwujemy z punktu widzenia 12 letniego chłopca Leona oraz innych młodych obrońców Grodna. Bezpieczne życie mieszkańców miasta zostaje okrutnie przerwane przez wojnę. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego ich szkoła zostaje zbombardowana. Leon za wszelką cenę chce pomóc w obronie Ojczyzny. Film ten jest niezwykle poruszający i pokazuje postawę patriotyczną polskich dzieci. Z pewnością wielu uczniów zapamięta ten seans, a zaangażowanie Leona w ochronę Grodna będzie wzorem miłości do Ojczyzny. Po filmie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na obiad do McDonalda.

opracowanie: Patrycja Iwanicka klasa 6b

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *