AKCJA EKOLOGICZNA 2022

W dniu 16 września, jak co roku, nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji  SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022. Tegoroczne hasło kampanii – „Wszystkie śmieci są nasze!” –  stało się przewodnią myślą w naszych działaniach. W tym dniu najmłodsi uczniowie z kl. 1 – 3 uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, które miały na celu promocję działań bardziej przyjaznych środowisku. Były to zajęcia plastyczne, gry, zabawy i konkursy o tematyce ekologicznej oraz projekcja filmów i programów edukacyjnych. Starsi uczniowie, natomiast, na godzinach z wychowawcą debatowali o stanie środowiska przyrodniczego i zmianach klimatycznych.  O godz. 10.30 wszyscy uczniowie pod opieką swoich wychowawców,  z uśmiechem na twarzy i transparentami w rękach, wyruszyli w teren, aby, jak miliony Polaków w tym dniu, posprzątać SWÓJ KAWAŁEK POLSKI z porzuconych w naturze śmieci! Efektem wspólnej pracy i dużego zaangażowania były pełne worki dobrze posegregowanych odpadów. W programie tegorocznej akcji znalazł się również SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY, który był dla uczestników doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Dzień ten, dla nas wszystkich, był ważną lekcją poszanowania środowiska!

Akcja została zorganizowana przez p. Beatę Opałkę, p Annę Sypień i p. Małgorzatę Pawluś.

Oprac. p. B. Opałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *