TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

W dniach od 12 do 16 września 2022 r. nasza szkoła dołączyła do akcji edukacyjnej TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH. Celem tej kampanii było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. W ramach działań z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych w naszej szkole odbyły się pogadanki, prelekcje i debaty, spotkania uczniów z pielęgniarką szkolną oraz projekcja filmów edukacyjnych. Uczniowie wykonali też wiele ciekawych prezentacji i projektów poświęconych tej tematyce. Mogli również z bliska przyjrzeć się sprawcom wielu chorób podziwiając modele wielu bakterii i wirusów w rozszerzonej rzeczywistości 3D w wirtualnej pracowni wieloprzedmiotowej oraz pod mikroskopem w pracowni biologicznej. Na korytarzach szkolnych zorganizowane zostały też stoiska z licznymi materiałami edukacyjnymi, dzięki którym uczniowie mogli poszerzyć wiedzę o profilaktyce chorób zakaźnych.

Akcję koordynowała p. Beata Opałka

Oprac. p. B. Opałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *