Ignacy Łukasiewicz – Patronem Roku 2022

Ignacy Łukasiewicz to jeden z patronów roku 2022. Sejm RP, podejmując uchwałę w tej sprawie, podkreślił jego zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość. Z okazji 200 rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, wielkiego Patrioty i Społecznika, ale przede wszystkim twórcy światowego przemysłu naftowego, wynalazcy lampy naftowej, członkowie oddziałów jasielskiego i krośnieńskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego wyemitowali okolicznościowy medal dla uczczenia rocznicy urodzin Wielkiego Polaka. Tradycja wybijania okolicznościowych medali ma na celu uczczenie ważnych rocznic, postaci, które odcisnęły swój ważny ślad w historii państwa i Narodu. Medal przekazał Prezes Jasielskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego pan Piotr Nowiński.

oprac. p. dyr. Alicja Namysł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *