Sprawozdanie z biegów przełajowych

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach zorganizowało IX edycje indywidualnych biegów przełajowych pod hasłem ,,Nie tracąc wiary w Niepodległą’’, upamiętniających 83 rocznicę Powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz Burmistrz Kołaczyc – Stanisław Żygłowicz. Zawody odbyły się w dniu 07.10.2022r. na stadionie Ostoi w Kołaczycach. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Pan Antoni Salacha przywitał wszystkich gości oraz uczestników zawodów i przedstawił krótki rys historyczny powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: w pierwszej pobiegły dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej  a w drugiej uczniowie szkół średnich. W kategorii chłopców II miejsce zajął Michał Kapitan. W czołówce uplasował się również Kacper Cyran zajmując V miejsce. W kategorii dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Dominika Wnęk zajmując V miejsce. W biegach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Bieździedzy, Kołaczyc, Sowiny, Krajowic, Brzysk, Błażkowej, oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Na zakończenie gratulacje wszystkim uczestnikom a Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczyli: Pan Dyrektor szkoły Antoni Salacha oraz Pan Artur Gałuszka. SP Kołaczyce reprezentowali: Aleksandra Gorgosz, Rak Karolina, Wojdyła Karolina, Kordek Kinga, Hendzel Katarzyna, Wnęk Dominika, Salwik Anna, Matysik Julia, Cyran Kacper, Kołeczek Bartek, Kasprzyk Jakub, Kapitan Michał, Maciejowski Jan, Wojciechowski Dawid.

oprac. p. W. Pawluś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *