Lekcja muzealna on-line pt. „Ignacy Łukasiewicz. Ropa – Nafta – Lampa Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce

Z okazji 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 rokiem tego wielkiego Polaka, filantropa, patrioty, a przede wszystkim twórcy przemysłu naftowego i lampy naftowej.
Uczniowie naszej szkoły w dniu 12 października wzięli udział w lekcji muzealnej on-line pt. „Ignacy Łukasiewicz. Ropa – Nafta – Lampa Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce
Celem lekcji było przekazanie, zapoznanie oraz utrwalenie wiadomości z historii przemysłu naftowego, przedstawienie postaci polskiego geniusza, twórcy przemysłu naftowego – Ignacego Łukasiewicza. Zapoznanie z ciekłą kopaliną, czyli ropą naftową (jej pochodzenie i skład chemiczny), pokazanie nafty jako paliwa zastosowanego do oświetlania oraz omówienie konstrukcji lampy naftowej.
Dzięki tej prelekcji dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy na informacji na temat życia Ignacego Łukasiewicza oraz zastosowania ropy naftowej w życiu codziennym z czego nie zdawaliśmy sobie sprawy.
Opracowała Ania Nowińska , Julka Cnota, Anita Wypasek klasa 6a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *