Pasowanie na ucznia

Ślubowanie oraz pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.

W dniu 21 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu  dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Kołaczycach.

Tradycyjnie uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem występowali przed społecznością szkolną oraz rodzicami. Zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole, a swoim występem udowodnili, że potrafią pięknie tańczyć, śpiewać i recytować wiersze.

Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi, pilnymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę oraz rzetelnie wypełniać szkolne obowiązki. Po ślubowaniu aktu pasowania na ucznia dokonał zabytkowym ołówkiem pan dyrektor Adam Iwanicki, a ksiądz proboszcz Grzegorz Siciak poświęcił tornistry i pobłogosławił dzieci.

Po ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali zestawy książek dla dzieci oraz pamiątkowe magnesy i dyplomy. Od tego momentu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości dzieci zostały zaproszone na poczęstunek ufundowany przez rodziców.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

opracowała p. Anna Płazińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *