WYCIECZKA DO KROSNA I ODRZYKONIA

W dniu 28 października 2022 r. uczniowie klas 4-ych wraz ze swoimi opiekunami, p. Beatą Opałką i p. Małgorzatą Pawluś, wyruszyli na wycieczkę do Krosna i Odrzykonia.  Celem wyjazdu był udział uczniów w projekcji filmu „Chłopiec zza szyby” oraz zwiedzenie zamku rycerskiego w Odrzykoniu – jednej z najstarszych warowni na terenie Podkarpacia. Po obejrzeniu pięknego i poruszającego filmu o podążaniu za marzeniami i sile przyjaźni udaliśmy się do zamku „Kamieniec” – niezwykłego miejsca, gdzie zrodził się pomysł na napisanie wspaniałej polskiej komedii – „Zemsty” Aleksandra Fredry. Po wysłuchaniu niezwykłej i pasjonującej historii zamku wyruszyliśmy na zwiedzanie jego ruin znajdujących się na wzgórzu, z którego rozciągał się malowniczy krajobraz. Obejrzeliśmy też wyjątkowe eksponaty zgromadzone w niewielkim MUZEUM ZAMKOWYM we wnętrzu jednej z baszt oraz SALĘ TORTUR i PRACOWNIĘ CERAMIKI ZAMKOWEJ.

Miło spędzony czas sprawił, że wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi  o nową, ciekawą wiedzę historyczną. Zamek Kamieniec był świadkiem wielu istotnych wydarzeń w historii i choć pozostały po nim tylko ruiny, nadal warto zobaczyć je na własne oczy.

Oprac. p. Beata Opałka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *