#PomocUkrainie

„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20,35) W dniach od 4 do 5 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Kołaczycach wzięli udział w zbiórce żywności zorganizowanej na #PomocUkrainie. Prze dwa dni wolontariusze z naszej szkoły wraz z uczniami liceum w Kołaczycach dyżurowali na zmianę w dwóch kołaczyckich supermarketach. Zbierane były podstawowe produkty: mąka, kasze, ryż, makarony, konserwy, mleko, olej, cukier, itp. oraz środki sanitarne. Ofiarność klientów sklepów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Efektem zbiórki żywności było kilkaset kilogramów trwałej żywności i środków czystości. Większość artykułów poprzez Fundację DROGA DO BOGA – kierowaną przez ks. Łukasza Leśniaka, trafi do uchodźców wewnętrznych w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie. Część produktów zostanie rozdysponowana na miejscu do potrzebujących rodzin i uchodźców będących pod opieką „Caritas” Diecezji Rzeszowskiej. W akcję w tym roku zaangażowali się przede wszystkim wolontariusze ze Szkolnego Koła „Caritas”, ale również harcerze i niezrzeszeni uczniowie, łącznie ponad 60 osób – 33 z Publicznej Szkoły Podstawowej  oraz 31 z LO w Kołaczycach. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: wolontariuszom za ich pracę na rzecz potrzebujących; nauczycielom i rodzicom – za opiekę, dowóz wolontariuszy oraz transport darów, pracownikom Biedronki i Delikatesów Centrum za zrozumienie i otwartość. Bóg zapłać!

Opracował ks. Grzegorz Złotek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *